Patarimai

Įsigijus šviežią žuvį nemažiau svarbu yra tinkamai ją paruošti. Žuvį galima rūkyti, sūdyti, kepti ar virti.

Žuvies rūkymas

Žuvų rūkymas nuo senų laikų buvo neatsiejama kiekvienos jūreivystės kultūros dalis. Per tūkstančius metų džiovinant, sūdant ir rūkant žuvis, ši technika išsivystė taip, kad kadaise įprastas maistas tapo delikatesu.

Karštai rūkyti galima beveik bet kurioje grilinėje ar rūkykloje. Tai yra lengviau ir greičiau nei rūkyti šaltai, nes tam gali prireikti labiau specializuotos įrangos ir daug daugiau kantrybės. Sūrymui galima naudoti tiesiog druską ir vandenį. Sūrymui taip pat gali būti naudojami bet kokie prieskoniai.

Rūkymui tiks bet kokia žuvis. Tačiau riebesnė žuvis sugers daugiau dūmų skonio, todėl tokios žuvys kaip lašiša ir upėtakis puikiai tinka rūkyti. Galite naudoti visą žuvį ar jos dalis, tačiau filė su oda yra geriau nei kitos dalys.

Rūkymui tiks beveik bet kokios rūšies mediena, pavyzdžiui alksniai ar vaismedžiai.

Vieną receptų rasite skiltyje Patiekalai

Žuvies sūdymas

Sūdymas yra žuvies konservavimo būdas ir jis naudojamas daugelyje pasaulio šalių. Jis taip pat naudojamas žuvų pirminiam apdorojimui prieš apdorojant tokias technologijas kaip rūkymas, džiovinimas ir konservavimas.

Pagrindinė sūdymo funkcija yra pašalinti dalį vandens iš žuvies minkštimo ir iš dalies pakeisti druska. Sūdymas sumažina žuvų vandens aktyvumą. Taigi, tuomet sumažėja ir mikrobinė bei fermentinė veikla. Žuvies sūdymas yra biocheminis procesas, dėl kurio pasikeičia žuvų audinių cheminės ir fizikinės savybės.

Sūdymo proceso pabaiga yra tas momentas, kai visa žuvis pasiekia reikiamą druskingumą ir įgyja atitinkamą skonį, konsistenciją ir kvapą.