Reportažai

Šiame puslapyje pateikiame naujausius reportažus apie žuvininkystę Baltijos jūroje ir Kuršių mariose!

ŽVEJYBOS BŪDAI! 😱🐟

Lietuvoje daugiausiai paplitę yra šie žvejybos būdai:

  1. Plūdinė žvejyba – tai populiariausias žvejybos būdas. Šis būdas skirtas pavasario laikotarpiui, kuomet nutirpsta ledas ežeruose ir prasideda kuojų migracija į upes. Taip pat daug plūdininkų upėse galime sutikti ir rudenį, gaudant tas pačias kuojas. 🛶🎣
  2. Dugninė žvejyba – tai būdas reikalaujantis daug kantrybės. Šios žvejybos metu naudojamos specialios šeryklėlės prisijaukinti žuvį, kabliukai. Dugnine meškere žvejoti galima praktiškai visų rūšių žuvis, tačiau dažniausias taikinys yra taiki žuvis – karšiai, karosai, karpiai ir t.t. 🛶🎣
  3. Muselinė žvejyba – tai aktyvi žvejyba, kurios metu, ieškant laimikio apžvelgiama daug plotų, nueinama daug kilometrų. Šiuo žvejybos būdu ežeruose yra dažniausiai žvejojamos lydekos, ešeriai, starkiai, šamai ir kt. O upėse dažniausiai – šapalai, upėtakiai, lašišos. 🛶🎣
  4. Poledinė žūklė – tai būdas, žuvys iš po ledo yra gaudomos avižėlėmis, blizgutėmis arba plūdinėmis meškerėmis. 🛶🎣
  5. Spiningavimas – tai būdas, kai užmetimo metu yra naudojamas ne masalo svoris, o pats valas. Darbinis valas čia yra žymiai storesnis ir yra įvairių formų.🛶🎣

Žvejyba – kas tai? Gyvenimo būdas, hobis ar laisvalaikis? Kiekvienas žvejys žino, kokią naudą teikia šis užsiėmimas.
Žiūrėkite vaizdo įrašą ir susipažinkite plačiau!🎥🎞

2020-12-21 Baltijos menkė gyvena visoje Baltijos jūroje. Pastaraisiais metais menkių populiacija sparčia nyko, todėl šiais metais menkių žvejyba buvo uždrausta. Baltijos menkę žvejams galima gaudyti tik kaip priegaudą žvejojant kitas žuvis, ir tai negali viršyti 130 tonų per metus. O žuvies vartotojai menkės, pasirodo, nepamiršo. Šviežia menkė gurmanų vertinama kaip neriebi, dietinė žuvis.

2020-12-16 Šprotas vadinamas Lietuvos sidabru, šiemet Lietuvos žvejai galėjo sužvejoti 10,5 tūkst. tonų šios žuvies. Pasak dietologų, šprotai yra labai maistingas produktas. Šprotus galima kepti, rūkyti ir marinuoti. 

2020-12-12 Reportažas apie vieną gausiausiai Baltijos jūros Lietuvos ekonominėje zonoje paplitusių žuvų – strimelę.

2020-12-11 Atšalus orams prekystaliuose pasirodė pirmosios stintos. Nors jų dar nėra daug, pirkėjai teigia, jog žmonės šių žuvų išsiilgę. Žvėjai mėgėjai, tuo tarpu, siekia patys jas pagauti žvejodami.

2020-12-04 Vietinėse prekybos vietose galima nusipirkti Baltijos jūroje ar Kuršių mariose sužvejotų šviežių žuvų. Kaip jas atpažinti?

2020-11-30 Dietologai ir žuvies ekspertai vieningi: šviežia žuvis yra ypatingai naudinga žmonėms dėl savo maistingų savybių.

2017-02-25 Mokslininkai prognozuoja, kad šviežia žuvis ant žmonių stalo bus retenybė, mat žuvies ištekliai Baltijos jūroje masiškai mažėja.